Vznik skupiny 3faces se datuje k lednu 2003, kdy došlo k rozšíření studiového projektu Luďka a Tomáše Mourkových, kteří jsou mozky a výhradními autory 3faces. V současné době pro tuto kapelu složili, otextovali a nahráli více jak 90 vlastních skladeb.

Koncertní sestava kromě dvou již zmíněných zakladatelů – tedy Luďka Mourka (zpěv) a Tomáše Mourka (kytara, sbor) – je v současné době doplněna o Marka Černého (baskytara), Radka Milfaita (bicí) a Jiřího Staňka (klávesy).

Hudba 3faces, jak už napovídá její název, se zaměřuje na propojení tří stylů: rocku, popu a funku. Jedná se o dynamickou hudbu plnou napětí, kde i přes stylovou pestrost a barevnost spojuje všechny skladby charakteristický výraz, typický právě pro 3faces. Díky promyšleným aranžmá mají všechny písně plný a současný zvuk a jsou opatřeny českými texty, které nepostrádají smysl, vtip ani atmosféru.

Koncertní zkušenosti skupina získává především v českých klubech, ale i na rockových festivalech (Trutnov, Okoř se šťávou, Mezi ploty, Rej noci svatojánské, Boodstock, Rockolotoč, Votvírák a dalších). Zajímavostí některých koncertů 3faces je používání synchronní velkoplošné projekce jako vizuální umocnění zážitku hudebního.

Nahrávky 3faces, tedy nejprve řada kvalitně natočených demo-CD, byla šířena pomocí internetu a 3faces tak našli mnoho příznivců. Výběr nejlepších skladeb vyšel také jako příloha časopisu Computer a to v rekordním nákladu 100.000 kusů! Několik písní 3faces je použito do filmu „Noční hra“ nezávislé filmové společnosti Ducháček-Movies. Na podzim 2004 jsou dokončeny práce na prvním oficiálním albu „Amulet“, které poté vychází u firmy Multisonic. Křest alba proběhl za přítomnosti médií v únoru 2005 v pražském klubu Solidní nejistota a role kmotra se zhostil proslulý kytarista a skladatel Michal Pavlíček (Pražský výběr, BSP...). Vydání alba provázela série koncertů po českých městech Amulet-tour. Poté skupina vlastním nákladem vydává promo-album 3faces 2005 a následně natáčí DVD hudební dokument 3roky 3faces, který zachycuje atmosféru živých koncertů a zároveň mapuje tříletou historii kapely. Zatím poslední deváté album vychází na sklonku roku 2007, a protože se jedná na 3faces o velmi syrovou a přímočarou nahrávku, oproštěnou od „slupky“ složitých aranžmá, zbytečných efektů i nástrojů, kde se autoři snaží poodhalit rock’n’rollové kořeny, na kterých rocková hudba vznikala, byla příznačně nazvána V negližé. Nosič je v provedení extra-CD a posluchači na něm kromě 11 audio novinek najdou jako bonus také datovou stopu s výběrem 60 starších skladeb ve formátu mp3.

Hudební soutěže - v minulosti Rock Café Contest, Future Line, Time Bands Cup, Mlejnice. Na posledně jmenované si kapely všiml Michal Ambrož (Jasná Páka, Hudba Praha, Divoké srdce…) a skladbu 3faces „Hele holka“ nasadil do soutěže Naděje Beatu pražského radia Beat. Skladba se držela téměř půl roku na špici této soutěže, která byla založena na hlasování posluchačů rádia, od kterých týden co týden dostávala několik tisíc hlasů, aby se ve finále umístila na 3. místě. (Slavnostní předání ceny za toto umístění proběhlo v pražském klubu Vagon a bylo spojeno s křtem nového alba Radima Hladíka & Blue Effect a s uvedením Vladimíra Mišíka do síně slávy Radia Beat). V květnu 2005 se skupina dostala z více než 450 kapel mezi semifinálovou desítku největší vyhledávací soutěže Cocacola Popstar. Semifinálový koncert v pražském Futuru bylo možné zhlédnout např. na ČT2 nebo v TV Óčko, kam je také nasazen videoklip k písni 7dní.

V hitparádě nejlepších českých hitů „Česká dvanáctka“ nejposlouchanějšího českého rádia Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu se titulní skladba z alba Amulet držela i přes obrovskou konkurenci nejsilnějších rádiových hitů na špičce celých šest týdnů. V únoru 2005 byla skupině předána „Zlatá česká dvanáctka“ za posluchačsky nejúspěšnější píseň této hitparády a zárověň píseň „Sluneční“ zvítězila v hitparádě rádia Hey.